Často kladené otázky

O společnosti Kit & Kin

Proč jste zvolili název Kit & Kin?

Kit & Kin je slovní hříčkou spojení „Kith and Kin“ („známí a příbuzní“).

SlovoKith je germánského původu a znamená „známý“. Slovo Kin je rovněž germánského původu, ale s indoevropskými kořeny a znamená „porodit“. Slovo kith tedy zahrnuje všechny vaše přátele a známé, kdežto slovo kin zahrnuje veškeré vaše příbuzenstvo.

Chceme pomáhat s ochranou našich přátel a rodin pomocí řady bezpečných, cenově dostupných a ekologických produktů, proto jsme zvolili název Kit & Kin. Skutečné produkty pro skutečné rodiny!

Produkty

Proč zvolit právě plenky Kit & Kin?

Kit & Kin jsou hypoalergenní plenky vyrobené z udržitelných materiálů, ve špičkovém provedení a rozkošném designu. Obsahují součást přírodního high-tech absorpčního jádra, které využívá výrazně méně chemikálií než běžné plenky. Plenky Kit & Kin chrání citlivou pokožku vašeho miminka před pro ni typickými problémy jako například ekzém či opruzení z plenek.

Kit & Kin chrání i naše životní prostředí. Používáme udržitelné materiály, čímž přispíváme k řešení závislosti lidstva na neobnovitelných zdrojích a chráníme tak zdroje, které budou naše děti v budoucnu využívat. Superabsorpční jádro našich plenek obsahuje celulózu nebělenou chlórem, jež je získávána z udržitelně obhospodařovaných lesů, přičemž štítky, lepenky, okraje plenky bránící úniku moči i obalový materiál jsou vyrobeny z oxo-biologicky odbouratelných materiálů.

Jsme hrdí na to, že podporujeme práci organizace World Land Trust. Za každých 10 zákazníků, kteří zakoupí měsíční balíček plenek Kit & Kin, nakoupíme a pomocí WLT ochráníme jeden akr tropického deštného pralesa.

Společně můžeme docílit skutečné změny.

Z čeho jsou plenky Kit & Kin vyrobeny?

Většinu umělohmotných materiálů, které se vyskytují v běžných plenkách, jsme nahradili udržitelnými materiály, jež jsou nejen laskavější k pokožce vašeho miminka, ale rovněž chrání budoucí zdroje naší planety. 

Superabsorpční jádro plenek je vyrobeno z přírodní celulózy (buničiny), pocházející z lesů označených certifikáty FSC. Díky tomu je celulóza, kterou používáme, šetrná k životnímu prostředí a pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Celulózu bělíme kyslíkem, nikoliv chlórem.

Zadní strana plenek (vnější vrstva plenky) je 100% udržitelná, vyrobená z rostlinného škrobu. Svrchní vrstva (mezi zadečkem miminka a absorpčním jádrem) je vyrobena z biologicky odbouratelného PLA (kyselina polymléčná). PLA může znít hrozivě, avšak jedná se o „neškodný“ bioplast vyrobený z kukuřičného škrobu, což je obnovitelný zdroj.

Elastické manžety na nohy a boční strany plenek jsou navrženy tak, aby zajistily přiléhavost a dokonalou funkčnost.

Vnější obal je rovněž vyroben z oxo-biologicky odbouratelného materiálu a neobsahuje GMO.

Tradiční plenky jsou vyrobeny především z plastu, tedy neobnovitelného zdroje ropného původu. Tyto plastové plenky se biologicky odbourají až přibližně za 500 let. Nesmíme rovněž zapomenout na ropu, jejíž množství není nekonečné.

Plenky Kit & Kin jsou vyrobeny za použití stejných technologických a výrobních postupů jako tradiční plenky, rozdílem je však záměna plastů za udržitelné materiály laskavější k pokožce vašeho miminka, chránící budoucí zdroje naší planety.

Jak mám zvolit správnou velikost?

Plenky velikosti 1
(2-5 kg)
Plenky velikost 2
(4-8 kg)
Plenky velikosti 3
(6-10 kg)
Plenky velikosti 4
(9-14 kg)
Plenky velikosti 5
(11 kg +)
Plenky velikosti 6
(14 kg +)

Proč zvolit právě vlhčené ubrousky Kit & Kin?

Dětské vlhčené ubrousky Kit & Kin jsou schválené dermatology a jsou certifikovaně hypoalergenní.

Naše vlhčené ubrousky jsou extra měkké, extra pevné, embosované, mají univerzální využití a dokonale čistí. Nejenže očistí zadeček, ale ještě naleští pracovní povrchy a udrží obličej, ruce i hračky hygienicky čisté a svěží.

Naše vlhčené ubrousky jsou bez parfemace a vyrobeny bez použití petrochemikálií, chlóru a nebezpečných chemikálií.

Naše vlhčené ubrousky rovněž pečují o životní prostředí. Tyto zcela biologicky odbouratelné, zdravotnické vlhčené ubrousky jsou vyrobeny z udržitelně sklízených vláken, čímž přispíváme k řešení závislosti lidstva na neobnovitelných zdrojích a chráníme i zdroje, které budou naše děti v budoucnu využívat.

Z čeho jsou dětské vlhčené ubrousky Kit & Kin vyrobeny?

Tyto zdravotnické vlhčené ubrousky jsou vyrobeny ze 100% viskózy a z přírodní rostlinné celulózy.

Neobsahují žádnou umělou parfemaci, petrochemikálie, alkohol, chlór, parabeny, SLS, nosiče formaldehydu, fenol, lanolin ani běžné alergeny.

Proč používat právě kosmetiku Kit & Kin?

Pokožka novorozenců je velmi citlivá stejně jako jejich imunitní systém. Kůže je největším orgánem lidského těla a absorbuje až 60 % přísad z produktů, které používáme.

Vaše miminko si zaslouží to nejlepší. Vy si zasloužíte to nejlepší. Značka Kit & Kin používá pouze stoprocentní oleje, jemné bylinky a ty nejčistší přísady. Naše krásná, jemná, ale účinná ošetřující kosmetika vám pomůže ochránit citlivou pokožku vašich děťátek a zajistí tak, že se vaše rodina vyhne použití veškerých toxických látek.

Naše ošetřující kosmetika je hypoalergenní, klinicky testovaná a schválená dermatology a vlastní certifikaci přírodních produktů charitativní organizace Soil Association a COSMOS, což je největší evropský regulační orgán pro kosmetiku.

Produkty z řady naší ošetřující kosmetiky neobsahují parabeny, silikony, barviva, syntetické vůně, nosiče formaldehydů, lepek, PEG ani nejběžnější alergeny.

Zvolíte-li značku Kit & Kin, chráníte tak svou rodinu před toxickými přísadami, jako jsou parabeny a SLS - tyto syntetické přísady se často vyskytují v běžně prodávaných koupelových přípravcích a tělové kosmetice jiných značek. Tyto přísady jsou známé tím, že dráždí pokožku a mohou způsobit i dlouhodobé poškození.

Co znamená „náš závazek vůči vám“?

Zavazujeme se zajistit vám nabídku těch nejbezpečnějších, nejúčinnějších a nejvýživnějších produktů pro péči o celou vaši rodinu. Naše produkty nikdy neobsahují nebezpečné chemikálie nebo dráždivé látky jako například: použití chlóru, latexu, pleťových mlék, parfemace, nejběžnějších alergenů, ftalátů, optických zesvětlovačů a organocínových sloučenin (MBT, DBT, TBT)